Dlaczego pościel śmierdzi? Jak często zmieniać pościel? 0
Wietrzenie pościeli - sposób na roztocza kurzu domowego.

Dlaczego pościel śmierdzi? - niebezpieczne roztocza kurzu domowego.

Żyją na naszych meblach, w pościeli - mikroskopijne pajęczaki które zadomowiają się w zakurzonych miejscach. Pomimo tego, że nie widzimy roztoczy gołym okiem ich obecność może być dla nas niezwykle niebezpieczna. Żywią się złuszczonym naskórkiem oraz tłuszczem pozostawionym na przedmiotach. Dorosły człowiek każdego dnia traci około 2 g naskórka który jest pożywką dla roztoczy. Dlatego nasza pościel śmierdzi. 

Średnio, w naszym łóżku przebywa około 1,5 mln tych pajęczaków i pomimo, że same w sobie nie są szkodliwe - wytwarzają odchody które wywołują silne reakcje organizmu który produkuje przeciwciała. Powodują one nieprzyjemny zapach pościeli. Reakcje potrafią być niezwykle niebezpieczne, szczególnie dla osób które są uczulone. Kontakt z roztoczami kurzu domowego wiąże się z zaczerwienieniem skóry, katarem i kaszlem który często może doprowadzić do astmy. 

 

Pościel satyna bawełniana 160x200 - link

 nasz hit - 85 zł za wysokiej jakości pościel 100% bawełna

brak uczucia nieświeżej pościeli - postaw na jakość

Śmierdząca pościel - metody zapobiegania. Jak często zmieniać pościel?

Zastosowanie kilku prostych sposobów oraz zmiana niektórych nawyków może pomóc nam walczyć z roztoczami. 

  • Unikaj szybkiego nakrywania łóżka. O poranku warto na chwilę odsłonić prześcieradło i pozwolić odparować wilgoci która zebrała się podczas snu. 
  • Wietrz pościel - szczególnie zimą. Podczas ujemnych temperatur wietrzenie pościeli pozwala skutecznie pozbyć się roztoczy. Zostaw pościel na 1-2 godziny na słonecznym mrozie. 
  • Unikaj zasłon z grubych materiałów takich jak plusz lub polar - w nich gromadzą się roztocza.
  • Przynajmniej raz w miesiącu odkurzaj dokładnie materac na którym śpisz.
  • Zmieniaj pościel i prześcieradło co dwa tygodnie. Staraj się wybierać produkty antyalergiczne (kołdra bambusowa) oraz pościel którą możesz prać w temperaturze 60 stopni Celsjusza.
  • Myj podłogę dwa razy w tygodniu - warto stosować odkurzacz parowy który eliminuje roztocza stosując wysoką temperaturę.
  • Unikaj wysokiego poziomu wilgoci w sypialnianym powietrzu.
  • Jeżeli pościel śmierdzi niestety trzeba będzie ją wyrzucić

Kołdra antyalergiczna i odpowiednia pościel - w walce przeciwko roztoczom.

Oprócz stosowania wymienionych wyżej metod walki z roztoczami, takich jak wietrzenie pościeli. warto zaopatrzyć się w odpowiednią kołdrę oraz poszwę. Dobrym wyborem będzie kołdra bambusowa antyalergiczna która wspomaga odprowadzanie wilgoci z pościeli zapobiegając powstawaniu roztoczy. Polecamy również poduszki z tej samej serii antyalergicznej bamboo. Jeżeli zastanawiasz się dlaczego pościel śmierdzi, warto zmienić je na bambusowe. Taka "baza" pozwoli nam znacznie zredukować ryzyko stworzenia środowiska dla roztoczy.

kołdra antyalergiczna

Wybierając pościel warto skusić się na taką, którą będziemy mogli wyprać w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Doskonałym wyborem będzie pościel satyna bawełniana 160x200 premium którą możemy prać właśnie w takiej temperaturze. W odróżnieniu od innych pościeli, ta pomimo wysokiej jak na satynę bawełnianą temperatury prania charakteryzuje się również wyjątkowo nowoczesnym wzornictwem oraz wysoką jakością wykonania. Warto zadbać zatem o odpowiednią pościel oraz wdrożyć kilka nawyków w celu pozbycia się roztoczy z naszej sypialni.

pościel satyna bawełniana

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl