Jak prać pościel? 0

W łóżku spędzamy sporą część naszego życia — czy to śpiąc, czy relaksując się z książką lub przed telewizorem lub jedząc niespieszne, weekendowe śniadanie. Aby zagwarantować sobie należyty komfort wypoczynku, zadbać powinno się o odpowiednie pranie pościeli. Poniżej garść przydatnych wskazówek na ten temat.

Jak przygotować pościel do prania? W pierwszej kolejności należy ją posegregować. Dotyczy to zarówno koloru, jak i materiału wykonania poszczególnych zestawów. Następny etap to zapoznanie się z informacjami znajdującymi się na metce. Znaleźć można tam wszystkie niezbędne wskazówki na temat optymalnej temperatury i sposobu prania. Stosując się do nich można mieć pewność, że pościel nie ulegnie uszkodzeniu i nie straci swoich naturalnych właściwości czy koloru. Przed jej wypraniem powinno się ją także rozłożyć i odwrócić na lewą stronę. Dzięki temu pościel może szczycić się niemal taką samą trwałością jak pościel hotelowa. Zamki i guziki należy rozpiąć — zapobiegnie to plątaniu się materiału i przedostawaniu się do wnętrza poszewek innych znajdujących się w bębnie pralki elementów bielizny sypialnianej. Pościeli nigdy nie powinno się upychać na siłę. Im więcej wolnego miejsca będzie się znajdowało w bębnie, tym lepiej się ona dopierze i będzie mniej pognieciona.

czytaj całość »
W jakiej temperaturze prać pościel? 0

Jak sprawić, by pościel na długi czas zachowała swój estetyczny wygląd? Aby jej nie uszkodzić, zadbać powinno się o odpowiednią temperaturę w czasie prania w pralce. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że każda z tkanin pościelowych wymaga nieco innego traktowania. Oto kilka wskazówek, które mogą się okazać bardzo pomocne podczas prania pościeli.

Jak często powinno się prać pościel? Trudno w jednoznaczny sposób odpowiedzieć na to pytanie. Jest to kwestia indywidualna, która zależy zarówno od indywidualnych preferencji oraz stopnia zabrudzenia poszewek na kołdry i poduszki. Pościel najlepiej prać średnio raz w miesiącu, a w sezonie letnim — co około 2 tygodnie. Wynika to z tego, że w cieplejsze dni bielizna pościelowa jest w większym stopniu narażona na zabrudzenia. Pościel warto wyprać również wówczas, gdy jesteśmy chorzy — wówczas najlepiej zmieniać ją co około 2 — 3 dni.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl